Розріз будинку з фермоюНижньою частиною ферми є балка, яка складається з трьох 6-тиметрових брусів, скручених між собою болтами. Довжина зрощених брусів 12,63 м. Висота ферми 3,40 м (відняли товщину балки). Маючи ці дані, ми запросто обчислимо довжину крокви. Теорема Піфагора нам на допомогу. У моєму випадку все виглядає приблизно так:

6,32 2 + 3,40 2 = 51,50. Квадратний корінь з цього числа підкаже нам довжину крокви 7м 17 см.

Вы можете приобрести настоящий бриллиант цена на который Вас приятно удивит.


Для початку нам потрібно було виставити вертикальні стійки, на які спиратиметься крокви, прикрутити до них болтами горизонтальну сутичку. Непогано було б розмістити стійки над несучими стінами, щоб не навантажувати балку. Що ж, без проблем. Вимірюємо відстань від зовнішньої стіни до потрібної нам несучої стіни (3,95), додаємо до нього звис в 30 см. Отримуємо 4 м 25 см.

стійка

Ми знаємо кут і відстань до стійки. Немає ніяких проблем вирахувати її висоту, але висота буде невірна, а стійка виявиться трохи довше, і буде врівень з верхньою частиною крокви, а це в наші плани не входило. Нам потрібно порахувати "внутрішній" трикутник. Для цього треба розібратися з вузлом примикання крокви до балки і внести невелику поправку. Заодно обчислимо другий катет, щоб потім не мучитися з прикладанням кожної крокви до балки і окресленням за фактом. Вони не такі й легкі!

кут

З усього показаного на малюнку вище, нам відома тільки ширина крокви. А кут ми і так пам'ятаємо: 28,3 0. На будь-якому інженерному калькуляторі вираховуємо синус кута 28,3 0 отримуємо 0,4741 (записуємо, стане в нагоді ще). Тепер ділимо ширину крокви на отримане число 0,15 / 0,4741 = 0,32м. Рівно на стільки нам потрібно зменшити 4,25 м, щоб вирахувати висоту стійки. Попутно, як і планували, вираховуємо, скільки потрібно відкласти від краю крокви, щоб провести діагональ - отримуємо 28 см. При цьому користуємося все тієї ж теоремою Піфагора.

Похожие страницы: